uCoz Community » General Information » Other Languages » Romanians (poll)
Romanians
Vă rugăm să ne spuneţi, de unde aţi auzit de uCoz ?
1.Am găsit sistemul pe Google sau un alt motor de căutare[ 21 ][44.68%]
2.De la prieteni[ 5 ][10.64%]
3.Dintr-un alt site uCoz (după un click pe banner sau copyright)[ 13 ][27.66%]
4.De pe Forum-uri (ex: Forum-uri ale webmasterilor)[ 0 ][0.00%]
5.Social Media (Facebook, Twitter, Youtube, etc)[ 0 ][0.00%]
6.Altele[ 8 ][17.02%]
Answers total: 47
Natashko
Posts: 3366
Reputation: 171

Message # 1 | 12:56 PM
Dragi prieteni! Dorim să ştim mai multe despre voi. Răspunsul pe care ni-l veţi da este foarte important şi ne va ajuta să ne cunoaştem mai bine!
NAIRDA
Posts: 112
Reputation: 10

Message # 826 | 3:13 PM
Quote (MDD777)
Intrebare : Dupa ce mi-a fost blocat un site din cauza inactivitatii , dupa cat timp primesc un e-mail ca sa-l deblochez ?

In momentul blocarii.

If this post helped you, give me +1 rep please. :)
Delta
Posts: 1
Reputation: 0

Message # 827 | 3:13 PM
Am si eu problema cu modificarea favicon.ico si 404.htm, prin acces FTP nu le vad iar din browser nu le pot face nimic. Imi poate spune cineva cum pot sa le modific??? Multumesc anticipat!
NAIRDA
Posts: 112
Reputation: 10

Message # 828 | 3:14 PM
Quote (Delta)
Am si eu problema cu modificarea favicon.ico si 404.htm, prin acces FTP nu le vad iar din browser nu le pot face nimic. Imi poate spune cineva cum pot sa le modific???

Favicon: Descarci in calculator favicon-ul dorit, in redenumesti cu numele favicon.ico, apoi il urci pe site folosind File Manager. Nu este necesara stergerea celui vechi. Suprapunerea se face automat.

404.htm: Creezi pagina in calculatorul tau, o redenumesti cu numele 404.htm, apoi o urci pe site folosind File Manager. Nu este necesara stergerea celei vechi. Suprapunerea se face automat.


If this post helped you, give me +1 rep please. :)
GoldAsk2
Posts: 7
Reputation: 0

Message # 829 | 3:14 PM
salut , cine imi poate spune , am un site pe dmon.com , e tot una cu ucoz , aceiasi firma , care este limita de entry-uri in file catalog si publisher ? este nelimitat?
www.naruto.dmon.com
koobez
Posts: 16
Reputation: 0

Message # 830 | 3:14 PM
e posibil ca pe directorul meu web (www.webdirectory.ucoz.com) sa pun link reciproc, pentru cei care adauga siteuri?
folosesc modulul site catalog.,..
ps: daca doriti sa va adaugati siteul, e free, fara link reciproc, fara register

----------------------------------
eu daca cumpar planul Basic de la ucoz, imi elimina si banerul acela de sus, si copyrightul din footer?

Quote
Basic ($3.09)

Removal of uCoz ads on the website.
Disk space +800 Mb.
Bonus messages to Technical Support - 1 per month.
FTP access.
File size for uploading - 60 Mb (via FTP only).
The possibility to hide statistics counter.
The possibility to attach files in E-mail Forms.
Opening of the website for indexing by search engines.
If the website has no visitors it will NOT be deleted.
A domain as a gift (e.g. website.com) when paying for a year.


Si inca o chestie, daca iau pe un an, si primesc un domeniu de la ei, pot alege orice tld valabil... de exemplu, daca eu vreau dasgfvsdc.jp, il pot alege?
Post edited by koobez - Tuesday, 2011-04-26, 3:18 PM
alexeugeniu
Posts: 46
Reputation: 0

Message # 831 | 3:14 PM
Stie cineva cum se mareste in lungime bannerul de sus?
cnusi8660
Posts: 10
Reputation: 0

Message # 832 | 3:14 PM
cine se pricepe la modificat culori si banner la un site uCoz vă rog contactati-mă pe PM pentru detalii,multumesc !
NAIRDA
Posts: 112
Reputation: 10

Message # 833 | 3:14 PM
Quote (GoldAsk2)
salut , cine imi poate spune , am un site pe dmon.com , e tot una cu ucoz , aceiasi firma , care este limita de entry-uri in file catalog si publisher ? este nelimitat?
www.naruto.dmon.com

Din cate stiu numarul nu conteaza, insa spatiul pe disk se incarca.

Quote (alexeugeniu)
Stie cineva cum se mareste in lungime bannerul de sus?

Editezi fotografia/animatia (daca e fotografie/animatie) sau folosind HTML Visual Editor. Este destul de ok pentru incepatori.

Quote (koobez)
eu daca cumpar planul Basic de la ucoz, imi elimina si banerul acela de sus, si copyrightul din footer?

Da.

Quote (koobez)
Si inca o chestie, daca iau pe un an, si primesc un domeniu de la ei, pot alege orice tld valabil... de exemplu, daca eu vreau dasgfvsdc.jp, il pot alege?

Depinde ce extensii ofera ei. Nu o sa vezi extensia .tralala de exemplu. :)

Quote (cnusi8660)
cine se pricepe la modificat culori si banner la un site uCoz vă rog contactati-mă pe PM pentru detalii,multumesc !

Invata CSS.

If this post helped you, give me +1 rep please. :)
articolenoi
Posts: 18
Reputation: 0

Message # 834 | 3:15 PM
Am atasat domeniul articolenoi.com la site-ul articolenoi.ucoz.com. Dar vad ca nu merge. Cat dureaza pana pot accesa site-ul cu articolenoi.com. Sau ce trebuie sa fac.

Added (2011-05-01, 3:53 Am)
---------------------------------------------
Va rog sa-mi da-ti si mie un raspuns la problema mea, o indrumare.

Added (2011-05-01, 4:08 Am)
---------------------------------------------
Dupa ce am atasat domeniul imi scrie: The domain name "articolenoi.com" has been attached to the account (site)

Si undeva mai jos scrie: Only one domain name can be attached. The site is also accessible by its primary name articolenoi.ucoz.com.
Domain is parked on uCoz servers.

Si cu toate astea nu merge inca. Am atasat acest domeniu aseara. Trebuie sa mai astept un timp ?

Vogradify
Posts: 29
Reputation: 0

Message # 835 | 3:15 PM
Detaseaza-l si pune-l iar , ar putea functiona.
E prima data cand atasezi ?
articolenoi
Posts: 18
Reputation: 0

Message # 836 | 3:15 PM
Da, e prima data.

Added (2011-05-01, 10:42 Am)
---------------------------------------------
Normal in cat timp trebuia sa mearga domeniul? Trebuie sa mai astept sau sa aplic ceea ce mi-ai zis, sa-l dezinstalez si sa-l pun iara.

mycooldanny
Posts: 1
Reputation: 0

Message # 837 | 3:15 PM
baieti mi-am facut si eu un site pe ucoz dar nu reusesc sa postez poze in categoriile pe care le-am facut...am facut categorii si subcategorii dar cand incarc pozele nu apar in pagina categoriei
articolenoi
Posts: 18
Reputation: 0

Message # 838 | 3:15 PM
Dati-mi si mie o informatie referitor la atasare domeniu. L-am atasat ieri dar nu merge. Ce trebuie sa fac. pls
Vogradify
Posts: 29
Reputation: 0

Message # 839 | 3:15 PM
Dezinstaleaza-l si pune-l iar smile
Ar trebui sa te rezolve , merge mai greu uneori
Post edited by Vogradify - Monday, 2011-05-02, 5:06 PM
articolenoi
Posts: 18
Reputation: 0

Message # 840 | 3:16 PM
Ms. Problema s-a rezolvat, insa am alta acum.

Cum fac sa-mi dispara data dupa din titlul articolului publicat. De exemplu titlu la un post este "Cele mai impresionante drumuri 3D. Poze", iar cand dau click pe articolul respectiv imi apare si data "Cele mai impresionante drumuri 3D. Poze - 1 mai 2011"

Added (2011-05-02, 1:34 PM)
---------------------------------------------
Mai precis Google imi indexeasa asa: "Cele mai impresionante drumuri 3D. Poze - 1 mai 2011" .

Ce setari trebuie sa schimb?

Added (2011-05-02, 2:49 PM)
---------------------------------------------
Acest lucru imi apare doar la categoriile din "Site News"

Added (2011-05-04, 6:08 Am)
---------------------------------------------
De ce nu imi indexeaza google postarile din site?

uCoz Community » General Information » Other Languages » Romanians (poll)
Search: