uCoz Community » General Information » Other Languages » Serbia — Srbija (Zvanična srpska diskusija — Official Serbian Discussion)
Serbia — Srbija
NeweN
Posts: 2
Reputation: 0

Message # 16 | 11:15 PM
moze mi neko reci kako da promenim domen
Infinity2605
Posts: 24
Reputation: 1

Message # 17 | 11:31 AM
Evo i ja sam zapeo! Trazio sam po forumu ali nisam mogao naci! Zanima me da li znate da body ne bude autoresize jer posto za svakog ko ima rezoluciju vecu od 1024x768 ili je u pitanju monitor nisam siguran menja se body tj prilagodjava se za njegovu rezoluciju i monitor, i sad kako to da iskljucim jer imam neke podatke koji se ne prilagodjavaju tom resize!
Ukoliko znate gde je ova tema na forumu , samo mi link ostavite!
Unique
Posts: 421
Reputation: 35

Message # 18 | 12:56 PM
NeweN, proctiaj http://forum.ucoz.com/forum/37-435-1 .
Infinity2605, probaj ovako nesto: Idi u css,i kopiraj ovo skroz gore:
Code
#content {width:1100px;margin-left:auto;margin-right:auto;}

zatim idi u site pages i nadji
Code
<body style="background-color:#FFFFFF; margin:0;padding:0;">
,kad to nadjes kopiras ovo odmah ispod toga:
Code
<div id="content">
i onda na kraju skroz dole nadjes </body> i pre toga ukucas </div> . (red pre toga).To bi trebalo da suzi sajt na pojedine rezolucije,tj. da bude isti sajt svakome bilo koja rezolucija da je u pitanju.Eto nadam se da sam pomogao... smile

Wampir
Posts: 3
Reputation: 0

Message # 19 | 6:24 PM
Dali mi moze ko reci kako mogu da prevedem celu stranicu na ( Srpskom, Bosanskom ili Hrvackom ) jezikuu>????

Unapred zahvalan..

Post edited by Wampir - Saturday, 2010-01-16, 6:24 PM
Infinity2605
Posts: 24
Reputation: 1

Message # 20 | 10:47 PM
Hvala ti puno Unique sad bolje sajt mi izgleda!

Wampir ako mislis celu stranicu prevesti mozes postaviti na sajt google translator ali ja mislim da ti hoces da za stalno prevedes stranicu!

Najosnovnije stvari mozes da izmenis ovde Substitution of default phrases

A sve ostalo moras pojedinacno u Main » Customize design znaci svaki modul da prevedes tj zeljene reci!
npr ja sam sebi preveo u Site News-Appearance of entries
Kao sto mozes da vidis u tekstu ispod Preveo sam reci Category, Views, Added by, Date, Comments i dodao sam jos nesto sto je sad nebitno! Bitno je da svakom modulu tako promenis reci tj u modulima koje ti koristis!

Code
<TABLE border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%" class="eBlock"><TBODY><TR><TD style="padding:3px;">
<DIV style="float:right">$MODER_PANEL$</DIV>
<DIV class="eTitle" style="text-align:left;"><A href="$ENTRY_URL$">$TITLE$</A></DIV>
<DIV class="eMessage" style="text-align:left;clear:both;padding-top:2px;padding-bottom:2px;">$MESSAGE$<BR></DIV><DIV class="eDetails" style="clear:both;">
<DIV style="float:right"><?$RSTARS$('12','/.s/img/stars/3/12.png','0','float')?></DIV>
Kategorija: <A href="$CATEGORY_URL$">$CATEGORY_NAME$</A> |
Pogledano: $READS$ |
Dodao: <A href="$PROFILE_URL$">$USERNAME$</A> |
Datum: <SPAN title="$TIME$">$DATE$ | $TIME$</SPAN>
| <A href="$COMMENTS_URL$">Komentari ($COMMENTS_NUM$)</A>| <A href="$COMMENTS_URL$">Komentiraj</A>
</DIV></TD></TR></TBODY></TABLE><BR>
Wampir
Posts: 3
Reputation: 0

Message # 21 | 1:54 AM
Da ja sam sve pojedinacno prevodio, al sam mislio celu stranicu da prevedem od jednom skroz sve al trazio sam opciju u cp i nisam je nasao tako da......
Sada sam vas pitao al ok nema je nema sta da se radi....
Pojedinacno sam sve skoro preveo i dosta toga izmenio i mogu rec da mi se od svih besplatnih sajteva najvise svidjaju ovi ucoz jaki su i dosta dobri, samo sto nema srpskog jezika to je malo ..... jer dosta ljudi nemoze da se snadjee...

www.VipZabava.tk

Eto ako je kome int nek pogleda sajt..

Unapred zahvalan za vas odg Infinity2605

deko
Posts: 2
Reputation: 0

Message # 22 | 10:58 AM
Pozdrav vidim da sam ja jedini ovde iz Makedonije pa rekoh da vas pozdravimMislim vas iz Srbije
Sigurica
Posts: 5
Reputation: 0

Message # 23 | 6:08 PM
Da li je moguce na ucoz domen dodati poddomen, bez kupovine domena? znaci mojsajt.ucoz.com pa da na to dodam forum.mojsajt.ucoz.com ?
Infinity2605
Posts: 24
Reputation: 1

Message # 24 | 3:14 PM
Sigurica ne znam zasto je to potrebno ali mislim da ne moze ali mozes npr da namestis da ti se forum otvara u posebnom prozoru ako hoces da se posetioci zadrze i na glavnoj strani!
Unique
Posts: 421
Reputation: 35

Message # 25 | 9:29 PM
Quote (Sigurica)
pa da na to dodam forum.mojsajt.ucoz.com ?

Ne mozhe smile

NeweN
Posts: 2
Reputation: 0

Message # 26 | 12:11 PM
e mene sada zanima kako da dodam vise onih kao stavki u contact us. npr. postavi pitanje. kontaktiraj admina. i to.
Unique
Posts: 421
Reputation: 35

Message # 27 | 6:26 PM
Vidi u CP-u - "E-mail Forms" pa onda idi na Mail forms management tu mozes da editujes i dodajes.
Sigurica
Posts: 5
Reputation: 0

Message # 28 | 3:49 AM
Quote (Infinity2605)
Sigurica ne znam zasto je to potrebno ali mislim da ne moze ali mozes npr da namestis da ti se forum otvara u posebnom prozoru ako hoces da se posetioci zadrze i na glavnoj strani!

Hteo sam da dodam nesto tipa m.mojsajt.ucoz.com ali pomogla mi je Sunny preko pm i objasnila da ne moze wink to "m" na pocetku sam hteo da mi bude poddomen za sajt za mobilne telefone. Uglavnom sada znam da ne moze, jbg nisam mogao da pisem na forumu bio sam zaboravio login biggrin

Unique, Da li je uopste moguce prikazati "Vesti sajta" na naslovnoj strani i na posebnoj strani samo za vesti? Tj. znam da jeste moguce samo se kopira kod $LAST_NEWS$ nego evo sta sam ja zamislio...
Hteo sam da mi na naslovnoj strani prikazuje samo poslednju vest i to CELU posto sam probao preko informera i prikaze mi samo naslov. sad Znaci da mi na naslovnoj strani prikaze poslednje dodatu vest CELU, a da mi na posebnoj strani za vesti prikaze sve vesti. Da li je to ikako moguce? Npr. napisem vest: Danas je u Dubaiju pala kisa prvi put posle 100 godina.... bla, bla, bla... i to mi odmah izadje na naslovnoj strani i na posebnoj strani za vesti, s tim da na toj strani za vesti ispod ove nove vesti idu sve ostale starije... Ajd razmisli, isprobaj, POMOZI! smile

Unique
Posts: 421
Reputation: 35

Message # 29 | 12:24 PM
Sigurica, pa probaj ovako: Idi u CP -> Site News -> Module settings -> Number of entries on the main page: - stavi 1 i onda bi na pocetnoj trebalo da ti bude samo zadnja dodata vest a na site/news sve ostale.
Sigurica
Posts: 5
Reputation: 0

Message # 30 | 11:44 PM
Quote (Unique)
Sigurica, pa probaj ovako: Idi u CP -> Site News -> Module settings -> Number of entries on the main page: - stavi 1 i onda bi na pocetnoj trebalo da ti bude samo zadnja dodata vest a na site/news sve ostale.

Probao sam to sinoć, neće ni tako. tj. pokaže mi on na glavnoj strani samo prvu vest, ali mi isto tako pokaže i na stranici za vesti samo tu poslednju vest, a ostale su nevidljive.... sad probaću nešto, čačkaću.... dry
Post edited by Sigurica - Sunday, 2010-02-28, 11:45 PM
uCoz Community » General Information » Other Languages » Serbia — Srbija (Zvanična srpska diskusija — Official Serbian Discussion)
Search: