uCoz Community » General Information » uCoz Updates & Announcements » Concerning .ucoz.ro zone
Concerning .ucoz.ro zone
siluetebuzau
Posts: 7
Reputation: 0

Message # 76 | 6:52 AM
Se pare ca nu s-a rezolvat.... site-ul meu http://www.salonsiluette.ro/ nu functioneaza cum trebuie, mi-a disparut banerul, unele subpagini nu functioneaza.... oare se mai rezolva ceva? Anul trecut am platit gazduirea pt 2 ani.... ???????????????? Pierd clienti!!!!!!
Oare se mai rezolva ceva sau asteptam degeaba?
joexyz
JOE-vascript
Posts: 1770
Reputation: 78

Message # 77 | 5:02 PM
siluetebuzau, trebuie sa inlocuiesti in meniu si in template-ul partii superioare "http://salonsiluette.ucoz.ro/" cu "http://www.salonsiluette.ro/". Acest lucru este necesar oricum la atasarea unui nume de domeniu din motive SEO.
hey i'm joe and i do not work for the company anymore, please contact other staff or tech support
icon by ch-chau

sometimes i lurk here
siluetebuzau
Posts: 7
Reputation: 0

Message # 78 | 7:01 AM
Nu pot inlocui fiindca nu ma pot autentifica, imi spune ca este eroare de server....
Post edited by siluetebuzau - Friday, 2019-02-15, 9:47 AM
band206
Posts: 5
Reputation: 0

Message # 79 | 6:05 AM
Nu se poate face ceva ca atunci când se accesează adresa veche cu .ro de pe Google, clientul să fie direcționat direct către noua adresă? Am pierdut indexările și acum site-ul nu mai apare în motoarele de căutare
pomifructiferiexotici
Posts: 1
Reputation: 1

Message # 80 | 4:07 PM
Daca s-a reactivat Ucoz.ro, de ce nu ma pot loga in contul meu (pomi-exotici.ucoz.ro)? Daca accesez magazinul online sau vreau sa intru in cont, sunt redirectionat la o pagina simpla, Ucoz.ro. Mai aveam o luna de abonament cand au fost deconectate serverele Ucoz.ro pe 16 Noiembrie 2018. In cat timp se rezolva si va fi functional 100% magazinul meu online si Ucoz.ro? Banii platiti pe abonamente s-au dus pe apa sambetei.. sau primim bonus un an de abonament gratuit, pentru clientii si pierderile financiare suferite in ultimele 3 luni? angry
Attachments: 7714227.jpg (95.9 Kb) · 9619614.jpg (58.4 Kb)
Post edited by pomifructiferiexotici - Saturday, 2019-02-16, 6:48 PM
eda2k
Posts: 5
Reputation: 0

Message # 81 | 6:25 PM
Quote

Date Domeniu

Nume Domeniu:

ucoz.ro

Data Înregistrării:

2019-02-14

Data Expirării:

2020-02-14

Nameservere:

ns1.mxserver.ro
ns2.mxserver.ro
ns3.mxserver.ro
ns4.mxserver.ro

Înregistrări DS:

Record not Set

Status:

OK
Date Deținător (Registrant)

Tip Persoana:

Persoană Fizică

Notă:

Conform Regulamentului General privind Protecția Datelor cu caracter personal 2016/679(GDPR), datele cu caracter personal al persoanelor fizice nu se publică.
Registrar: NShost SRL


Quote
ucoz.net Updated 1 day ago
Domain Information
Domain:
ucoz.net
Registrar:
Regional Network Information Center, JSC dba RU-CENTER
Registered On:
2005-08-27
Expires On:
2019-08-26
Updated On:
2017-06-16
Status:
clientTransferProhibited
Name Servers:
ns1.ucoz.net
ns2.ucoz.net
ns3.ucoz.net
Registrant Contact
Name:
Compubyte Limited
Organization:
Compubyte Limited
Street:
Trident Chambers, P.O. Box 146
City:
Road Town
Postal Code:
VG1110
Country:
VG
Phone:
+44.2033180739
Email:
email@compubyte.vg
Administrative Contact
Name:
Compubyte Limited
Organization:
Compubyte Limited
Street:
Trident Chambers, P.O. Box 146
City:
Road Town
Postal Code:
VG1110
Country:
VG
Phone:
+44.2033180739
Email:
email@compubyte.vg
Technical Contact
Name:
Compubyte Limited
Organization:
Compubyte Limited
Street:
Trident Chambers, P.O. Box 146
City:
Road Town
Postal Code:
VG1110
Country:
VG
Phone:
+44.2033180739
Email:
email@compubyte.vg


99% nu l-au mai prins cei de la ucoz ...

Name Serverele ucoz sunt setate pe
Quote
ns1.ucoz.net
ns2.ucoz.net
ns3.ucoz.net


iar NS de pe ucoz.ro sunt setate pe

Quote
ns1.mxserver.ro
ns2.mxserver.ro
ns3.mxserver.ro
ns4.mxserver.ro


Ce se întâplă în această situație ? Toate site-urile care erau cu ucoz.ro trebuie mutate pe alt server ucoz.com/ whatever. Sincer, nu mă apuc acum să „nimic” - este problema celor de la ucoz, ei să o rezolve. Să transfere toate site-urile de pe ucoz.ro pe ucoz.whatever, altfel vor avea o reclamă pe toate forumurile pentru „seriozitatea” serviciilor ... angry

Succes !
Post edited by eda2k - Saturday, 2019-02-16, 6:30 PM
Mag-Total
Posts: 16
Reputation: 0

Message # 82 | 6:42 AM
Ne raspunde si noua un admin daca a fost recuperat domeniul ucoz.ro si ca totul o si fie normal/ca inainte?

Added (2019-02-18, 8:10 AM)
---------------------------------------------
Astept/asteptam un raspuns oficial de la administratori daca s-a rezolvat cu domeniul ucoz.ro
In functie de raspuns sa stim ce avem de facut in legatura cu conturile noastre!

Post edited by Mag-Total - Sunday, 2019-02-17, 11:24 AM
TBF
Posts: 4
Reputation: 0

Message # 83 | 8:13 AM
Nu ma pot loga in contul meu (transbus_fetesti.ucoz.ro)? Daca accesez site-ul, sunt redirectionat la o pagina simpla, Ucoz.ro.
Cum ma pot autentifica?
Felicia
Posts: 185
Reputation: 6

Message # 84 | 4:59 PM
După cum s-a observat, domeniul ucoz.ro nu a fost recuperat. Asta înseamnă ca toate website-urile create în zona .ucoz.ro sunt complet nefuncționale - excepție o fac cele care au ataşate propriul domeniu (acestea putând fi accesate însă funcționalitatea este limitată). Actualmente, singura variantă pentru recuperarea site-urilor este transferul lor pe un subdomeniu nou.
În acest sens, trebuie creat un site nou, în cadrul aceluiaşi cont uID ca site-ul original, şi să ne transmiteți linkurile celor două (site-ul nou şi site-ul vechi) prin formularul de contact de pe http://www.ucoz.com/contact . Cererea trebuie să vină doar din partea proprietarului site-ului.

Good things come to those who wait!
band206
Posts: 5
Reputation: 0

Message # 85 | 6:07 PM
Asta era clar mai demult. Nu ințeleg de ce ați tot lălăit-o atât. De ce nu ați avut curajul să spuneți adevărul ?. Nu ați plătit la timp și gata. Problema că s-au pierdut și indexările. Că site-urile cu domeniul .ro rămân pe motoarele de căutare și crează confuzii printre utilizatori.
joexyz
JOE-vascript
Posts: 1770
Reputation: 78

Message # 86 | 9:02 PM
Quote band206 ()
Nu ați plătit la timp și gata

Asta deoarece nu era posibila plata. Asta nu e neaparat vina companiei, ci persoanei care a inregistrat domeniul in 2008.

hey i'm joe and i do not work for the company anymore, please contact other staff or tech support
icon by ch-chau

sometimes i lurk here
band206
Posts: 5
Reputation: 0

Message # 87 | 4:01 AM
Păi și persoana unde lucra? La vândut pătrunjel la piață? O bătaie de joc. Dar tipic românesc. Să încerci să păcălești, să crezi că îți merge și altfel decât legal. Iar cei care au de suferit sunt clienții. De care v-a durut fix în cot.
TBF
Posts: 4
Reputation: 0

Message # 88 | 7:34 AM
Stergerea website-urilor este acum posibilă? Vreau sa renunt la site-ul transbus_fetesti.ucoz.ro
joexyz
JOE-vascript
Posts: 1770
Reputation: 78

Message # 89 | 3:31 PM
band206,
Quote band206 ()
Păi și persoana unde lucra?

Persoana cutare a incetat afilierea cu compania uCoz cu mult inainte ca Lucian (Raver) sa devina managerul localizarii (acest lucru s-a intamplat in jurul anului 2010-2011, daca nu ma insel). Din pacate, persoana care a inregistrat domeniul nu a putut fi contactata, iar nici cei de la roTLD nu i-au fost de ajutor companiei (mentionez faptul ca domeniul a fost inregistrat pe persoana fizica).

hey i'm joe and i do not work for the company anymore, please contact other staff or tech support
icon by ch-chau

sometimes i lurk here
eda2k
Posts: 5
Reputation: 0

Message # 90 | 4:28 PM
@Felicia: Noroc că am „observat”, deoarece un comunicat oficial din partea echipei ucoz.ro (când exista) nu am „observat”. biggrin

@bigblog: „Firma” ucoz putea să înregistreze domeniul când acesta a expirat (btw, domeniul ucoz.ro a fost înregistrat pe 14-02-2019, nu pe 16.02, când „expira”). Costă prea mult un domeniul .ro față de unul .com ? Nu știu, întreb, dar probabil da, din moment ce „firma” nu a putut să înregistreze pe numele ei domeniul. Probabil nu era prea rentabil, iar clienții ce aveau site-urile, eh, lasă că nu se întâmplă nimic, îi trecem pe ucoz.whatever ...

Glumeților ...

P.S: Vedeți că domeniul ucoz.ro este încă disponibil pe ucoz.net ... wink
uCoz Community » General Information » uCoz Updates & Announcements » Concerning .ucoz.ro zone
Search: