uCoz Community » General Information » Other Languages » Romanians (poll)
Romanians
Vă rugăm să ne spuneţi, de unde aţi auzit de uCoz ?
1. Am găsit sistemul pe Google sau un alt motor de căutare [ 21 ] [44.68%]
2. De la prieteni [ 5 ] [10.64%]
3. Dintr-un alt site uCoz (după un click pe banner sau copyright) [ 13 ] [27.66%]
4. De pe Forum-uri (ex: Forum-uri ale webmasterilor) [ 0 ] [0.00%]
5. Social Media (Facebook, Twitter, Youtube, etc) [ 0 ] [0.00%]
6. Altele [ 8 ] [17.02%]
Answers total: 47
Natashko
Posts: 3366
Reputation: 171

Message # 1 | 12:56 PM
Dragi prieteni! Dorim să ştim mai multe despre voi. Răspunsul pe care ni-l veţi da este foarte important şi ne va ajuta să ne cunoaştem mai bine!
boby
Posts: 5
Reputation: -1

Message # 871 | 3:21 PM
oK.
© 2011 WorldTorent.Net All Rights Reserved.

ADYAdrian
Posts: 30
Reputation: 0

Message # 872 | 3:21 PM
Cum pot sa aflu raspunsul la intrebarea secreta?
The Best Site
http://www.clanas.com
Games | Music | Movies | Programs | Templates uCoz
Costynel
Posts: 1
Reputation: 0

Message # 873 | 3:21 PM
Am si eu acest site de meciuri live http://matchlive.ucoz.ae/ am incercat imi mai multe randuri sa pun reclame adsense pe el dar nu inteleg din ce cauza nu mi le arata si sunt sigut 100% ca au fost puse corect... pentru ca am incercat sa le pun si pe un forumgrauit si acolo au mers.Stiti cumva care ar fi cauza?
articolenoi
Posts: 18
Reputation: 0

Message # 874 | 3:21 PM
Va rog sa-mi spuneti si mie de ce imi apare asta dupa titlu <!--if()-->-<!--endif-->, si ce trebuie safac pentru a o elimina?

Va rog sa va uitati peste poze atasata mai jos.

Attachments: 0961799.jpg (125.6 Kb)
CGSMCMLXXV
Posts: 86
Reputation: 0

Message # 875 | 3:21 PM
Quote (articolenoi)
Va rog sa-mi spuneti si mie de ce imi apare asta dupa titlu <!--if()-->-<!--endif-->, si ce trebuie safac pentru a o elimina?


Partea aia e PHP si apare numai daca in codul HTML de dinainte e vre-o eroare. Ca sa iti spun ce eroare e, ar trebui sa vad codul, dar cum nu am acces, uite o solutie sa scapi de partea aia (daca reusesti sa vezi unde e problema fara sa faci apel la solutia asta, ar fi mai indicat):

Du-te in pagina CP -> Customize design -> Site pages si vezi ca ai undeva la inceputul codului HTML un tag de genul: <titlu></titlu>, cu numele site-ului intre cele doua comenzi. Identifica
Quote (articolenoi)
<!--if()-->-<!--endif-->
si sterge partea aia.

Added (2011-07-06, 11:56 Am)
---------------------------------------------

Quote (Costynel)
Am si eu acest site de meciuri live http://matchlive.ucoz.ae/ am incercat imi mai multe randuri sa pun reclame adsense pe el dar nu inteleg din ce cauza nu mi le arata si sunt sigut 100% ca au fost puse corect... pentru ca am incercat sa le pun si pe un forumgrauit si acolo au mers.Stiti cumva care ar fi cauza?


uCoz blocheaza accesul GOOGLE prin roboti pentru o perioada de timp de cind creezi site-ul. Asta pentru ca a primit o groaza de plingeri ca s-au inregistrat site-uri fara continut. De aceea a creat o perioada de proba pentru fiecare site nou prin introducerea robotilor care blocheaza accesul la GOOGLE. Daca site-ul e serios si are trafic, atunci, dupa o luna sau o luna si jumatate maxim, depinde de trafic, se ridica limitarea.

Daca din cele ce am zis nu te ajuta (adica, ai site mai vechi si ai avut trafic), atunci contacteaza serviciul tehnic uCoz. Ca sa vezi daca robotii sunt inca activi, incearca sa iti inregistrezi site-ul pe motorul de cautare GOOGLE (daca nu apare la cautare dupa ce l-ai inregistrat, inseamna ca robotii sunt inca activi).

Added (2011-07-06, 11:58 Am)
---------------------------------------------

Quote (ADYAdrian)
Cum pot sa aflu raspunsul la intrebarea secreta?


Poti numai sa contactezi serviciul uCoz si sa ii rogi sa iti reseteze intrebarea secreta. Alta metoda nu stiu.
articolenoi
Posts: 18
Reputation: 0

Message # 876 | 3:22 PM
Ms pentru raspuns. Am intrat unde mi-ai spus tu si si tag-ul despre care mi-ai vorbit arata asa <title>$SITE_NAME$ - $MODULE_NAME$</title>

Deci nu am gasit <!--if()-->-<!--endif-->

Te rog sa ma ajuti daca ai o alta varianta de a rezolva aceasta problema.
CGSMCMLXXV
Posts: 86
Reputation: 0

Message # 877 | 3:22 PM
articolenoi, poti sa mergi in Main » File Catalog » Module settings si sa imi spui ce nume ai acolo?
articolenoi
Posts: 18
Reputation: 0

Message # 878 | 3:22 PM
Numele acesta?
Module name: Download
CGSMCMLXXV
Posts: 86
Reputation: 0

Message # 879 | 3:22 PM
OK!

Main » Customize design » Editing templates (in File Catalog):

1. Page with entry full text and its comments:

<title>$ENTRY_TITLE$ - $CAT_NAME$ <?if($SECTION_NAME$)?>- $SECTION_NAME$<?endif?> - $MODULE_NAME$ - $SITE_NAME$</title>

2. Page with full category contents:

<title>$CAT_NAME$ <?if($SECTION_NAME$)?>- $SECTION_NAME$<?endif?> - $MODULE_NAME$ - $SITE_NAME$</title>

E exact asa? Daca nu, pune dupa cum ti-am dat. Spune-mi daca te-a ajutat ca orbecaiesc putin pe aici. Scuze.
Post edited by CGSMCMLXXV - Wednesday, 2011-07-06, 6:20 PM
articolenoi
Posts: 18
Reputation: 0

Message # 880 | 3:22 PM
La file catalog - Page with entry full text and its comments:
<title>$ENTRY_TITLE$ - $CAT_NAME$ <!--if($SECTION_NAME$)-->- $SECTION_NAME$<!--endif--> - $MODULE_NAME$ - $SITE_NAME$</title>

La file catalog - with full category contents:
<title>$CAT_NAME$ <?if($SECTION_NAME$)?>- $SECTION_NAME$<?endif?> - $MODULE_NAME$ - $SITE_NAME$</title>

Asa imi arata.

Added (2011-07-06, 12:24 PM)
---------------------------------------------
La file catalog - Page with entry full text and its comments:

<title>$ENTRY_TITLE$ - $CAT_NAME$ <!--if($SECTION_NAME$)-->- $SECTION_NAME$<!--endif--> - $MODULE_NAME$ - $SITE_NAME$</title>

articolenoi
Posts: 18
Reputation: 0

Message # 881 | 3:22 PM
Am atasat o poza deoarece mai apar niste chestii in tot codul acela.
Attachments: 0248338.jpg (15.7 Kb)
CGSMCMLXXV
Posts: 86
Reputation: 0

Message # 882 | 3:23 PM
OK. Se pare ca nu iti ia numele sectiunii. Doua optiuni:

1. Poti sa verifici structura de categorii si sectiuni din File Catalog (plus fisierele sa fie puse corect in sectiunile existente).
2. Daca nu te doare prea tare, poti renunta la numele sectiunii in titlu prin modificarea liniei cu:

<title>$ENTRY_TITLE$ - $CAT_NAME$ - $MODULE_NAME$ - $SITE_NAME$</title>

in

Page with entry full text and its comments.

Mai mult de atita nu cred ca pot sa te ajut de aici, doar daca ai nelamuriri legate de cele doua optiuni.

Added (2011-07-06, 12:33 PM)
---------------------------------------------
Stai asa!

Modifica linia respectiva cu exact linia care ti-am dat-o:

<title>$ENTRY_TITLE$ - $CAT_NAME$ <?if($SECTION_NAME$)?>- $SECTION_NAME$<?endif?> - $MODULE_NAME$ - $SITE_NAME$</title>

Explicatie:
Code
& l t ;
si
Code
& g t ;
sunt notatiile pentru simbolurile < si >. Asta iti strica tot codul acolo (iti interpreteaza tag-urile ca simplu text).
Post edited by CGSMCMLXXV - Wednesday, 2011-07-06, 6:37 PM
articolenoi
Posts: 18
Reputation: 0

Message # 883 | 3:23 PM
Ok. Am rezolvat problema. Ms mult :*
CGSMCMLXXV
Posts: 86
Reputation: 0

Message # 884 | 3:23 PM
Cu placere. Ma bucur ca s-a rezolvat. smile
Darknes
Posts: 44
Reputation: -1

Message # 885 | 5:35 PM
CUm modific asta din css astel incat deasupra la imagine sa imi apara o iconita si numarul de vizualizari si numarul de comentari? Exact ca acest informer, dar vreau apparence nu informer..http://bmtd.ro/blog/
/* newsblock */
.newsblock, .newsfixblock{width:175px; height:110px; float:left; padding:8px 8px 20px 8px; margin:0 2px 10px 0px; background:url() top no-repeat; text-align:center; overflow:hidden;}
.newsfixblock{background:url() top no-repeat;}
.newsblock img , .newsfixblock img{width:175px; height:110px; border:1px solid #555;}

.newsblock a img:hover, .newsfixblock a img:hover{border:0px solid #ccc; filter:progid:DXImageTransform.Microsoft.Alpha(opacity=90); /* ie */ -moz-opacity: 0.9; /* old ff */ -khtml-opacity: 0.9; /* old safari */ opacity: 0.9; /* CSS3 */}
.fnewstext img{padding:0 7px 7px 0;}

* knewsbl */
.knewsbl, .knewsbltop{background:url() top repeat-x #f1f1f1; padding:5px 10px; margin:5px 0 10px 0; clear:both;}
.knewsbltop{padding:5px 0;}
.knewsbltop img{width:175px;}
.bh1, .bh11{color:#fff; text-shadow:1px 1px 1px #000; padding:2px 0 0 0; margin:0 0 15px 0;} .bh11{margin:0;}
.knt{margin:10px 0 0 0; padding:0 0 10px 0; border-bottom:1px dashed #bbb; clear:both;}
.kntl{width:70px; float:left;}
.kndate, .ldt{background:#bbb url() center no-repeat; text-align:center; line-height:18px; width:175px; font-size:11px; color:#545454; margin:0 0 7px 0; text-shadow:1px 1px 1px #fff; cursor:default;}
.ldt{background:#bbb url() center no-repeat; float:left; margin:4px 7px 2px 0; line-height:15px; width:53px; font-size:9px;}
.kntr{width:560px; float:right;}.knh1{color:#000; margin:0 0 5px 0;} .knh1 a{color:#222;}
Post edited by Darknes - Friday, 2011-07-08, 7:50 PM
uCoz Community » General Information » Other Languages » Romanians (poll)
Search: