uCoz Community » General Information » uCoz Updates & Announcements » Concerning .ucoz.ro zone
Concerning .ucoz.ro zone
Felicia
Posts: 185
Reputation: 6

Message # 91 | 11:18 AM
TBF, dacă dorești ștergerea site-ului, te rog să trimiți un mesaj prin formularul de la adresa ucoz.com/contact, în care să soliciți acest lucru.

Referitor la celelalte remarci, fiecare văd că și-a tras propriile concluzii și am sentimentul că orice aș spune, nu voi putea schimba nicio părere.

ucoz.net afișează conținutul în funcție de IP-ul de pe care este accesat.

Quote Felicia ()
domeniul ucoz.ro nu a fost recuperat. Asta înseamnă ca toate website-urile create în zona .ucoz.ro sunt complet nefuncționale - excepție o fac cele care au ataşate propriul domeniu (acestea putând fi accesate însă funcționalitatea este limitată). Actualmente, singura variantă pentru recuperarea site-urilor este transferul lor pe un subdomeniu nou.
În acest sens, trebuie creat un site nou, în cadrul aceluiaşi cont uID ca site-ul original, şi să ne transmiteți linkurile celor două (site-ul nou şi site-ul vechi) prin formularul de contact de pe http://www.ucoz.com/contact . Cererea trebuie să vină doar din partea proprietarului site-ului.

Good things come to those who wait!
TBF
Posts: 4
Reputation: 0

Message # 92 | 8:16 AM
Am transmis mesajul de solicitare a stergerii site-ului. Oricum, multumesc pentru perioada de colaborare.
ionica760
Posts: 2
Reputation: 0

Message # 93 | 11:53 PM
slaba conducere la ucoz vai samar. eu ma mut adio. nici pe banii lor nu mai revin inapoi
angry angry
Felicia
Posts: 185
Reputation: 6

Message # 94 | 8:56 AM
TBF, cu plăcere. În caz că te vei decide să revii, te așteptăm cu plăcere. Ți s-a transmis și confirmarea ștergerii - dacă îți mai putem fi de ajutor cu altceva, nu ezita să ne scrii.

ionica760, mulțumim de feedback și mult succes cu viitorul tău site.

Good things come to those who wait!
Penthboy
Posts: 8
Reputation: 0

Message # 95 | 11:23 AM
Se pare ca ucoz.ro si-a intalnit un nou proprietar
band206
Posts: 5
Reputation: 0

Message # 96 | 5:54 AM
Reper intrebarea: nu se poate face ceva ca la accesarea site-urilor cu domeniu .ro, care acum sunt pe primele locuri în motoarele de căutare, să fii direcționat direct către noile site-uri, de exemplu .net ?
joexyz
JOE-vascript
Posts: 1770
Reputation: 78

Message # 97 | 6:50 PM
band206, momentan nu, deoarece:
Quote Penthboy ()
Se pare ca ucoz.ro si-a intalnit un nou proprietar

Insa echipa uCoz incearca tot posibilul de a recupera domeniul. Daca compania ar fi in posesia domeniului, nici nu ar mai fi nevoie de redirectionare.

hey i'm joe and i do not work for the company anymore, please contact other staff or tech support
icon by ch-chau

sometimes i lurk here
Felicia
Posts: 185
Reputation: 6

Message # 98 | 7:03 AM
band206, nu este posibilă o astfel de redirecționare - singura soluție o reprezenta existența unui domeniu personalizat conectat la site.
Good things come to those who wait!
Mag-Total
Posts: 16
Reputation: 0

Message # 99 | 3:41 PM
Buna Felicia,
Spune-mi te rog care este termenul cu estimare pentru tranferul pe alt subdomeniu?

Multumesc.
Felicia
Posts: 185
Reputation: 6

Message # 100 | 5:54 PM
Mag-Total, depinde de numărul de site-uri care este în așteptare pentru transfer, dar și de dimensiunea site-ului. Pentru site-ul tău acum câteva minute s-a trimis confirmarea finalizării transferului.
Good things come to those who wait!
predatorsli
Posts: 3
Reputation: 0

Message # 101 | 6:01 AM
Bună! Din ce motive nu mai pot accesa panoul de control al site-ului? Îmi expiră abonamentul și nu am posibilitatea să-l prelungesc deoarece nici un link nu este funcțional!
”Nu este posibilă autentificarea pe website”
Felicia
Posts: 185
Reputation: 6

Message # 102 | 10:47 AM
predatorsli, link site?

Quote Felicia ()
domeniul ucoz.ro nu a fost recuperat. Asta înseamnă ca toate website-urile create în zona .ucoz.ro sunt complet nefuncționale - excepție o fac cele care au ataşate propriul domeniu (acestea putând fi accesate însă funcționalitatea este limitată). Actualmente, singura variantă pentru recuperarea site-urilor este transferul lor pe un subdomeniu nou.
În acest sens, trebuie creat un site nou, în cadrul aceluiaşi cont uID ca site-ul original, şi să ne transmiteți linkurile celor două (site-ul nou şi site-ul vechi) prin formularul de contact de pe http://www.ucoz.com/contact . Cererea trebuie să vină doar din partea proprietarului site-ului.

Good things come to those who wait!
siluetebuzau
Posts: 7
Reputation: 0

Message # 103 | 6:56 AM
Am creat alt site pe ucoz.net.
Am reusit sa ma loghez in CP ucoz.ro. Problema este ca nu ma lasa sa intru pe fiecare pagina sa imi copiez continutul html...
Cum as putea sa folosesc sablonul de rezerva din ucoz.ro pe ucoz.net?
Multumesc!
Felicia
Posts: 185
Reputation: 6

Message # 104 | 11:16 AM
Quote Felicia ()
Actualmente, singura variantă pentru recuperarea site-urilor este transferul lor pe un subdomeniu nou.
În acest sens, trebuie creat un site nou, în cadrul aceluiaşi cont uID ca site-ul original, şi să ne transmiteți linkurile celor două (site-ul nou şi site-ul vechi) prin formularul de contact de pe http://www.ucoz.com/contact . Cererea trebuie să vină doar din partea proprietarului site-ului.

siluetebuzau, transmite-ne cele două link-uri prin formularul de contact iar transferul datelor va fi realizat de către echipa de suport uCoz.

Good things come to those who wait!
siluetebuzau
Posts: 7
Reputation: 0

Message # 105 | 12:17 PM
Quote Felicia ()


Am transmis.
Cam cat ar dura operatiunea?
Multumesc!
uCoz Community » General Information » uCoz Updates & Announcements » Concerning .ucoz.ro zone
Search: